Από 40€ για 3 συνεδρίες αποτρίχωσης με laser nd:Yag 1064 nm του Aμερικάνικου οίκου Laserscope/Iridex σε περιοχή της επιλογής σας, από το Mediaspis στο Περιστέρι, με έκπτωση 90%!
Κέντρο Κοσμητικής Ιατρικής Mediaspis
Περιστέρι
Long pulse Nd:yag 1064nm Laser System του Aμερικάνικου οίκου Laserscope/Iridex
Χιλιάδες γυναίκες και άντρες με ανεπιθύμητη τριχοφυΐα αφιερώνουν πολλές ώρες σε προσωρινές μεθόδους αποτρίχωσης βλέποντας τις τρίχες μετά από λίγο καιρό να επανεμφανίζονται... Σήμερα, είναι παγκοσμίως επιστημονικά αποδεκτή αλλά και ιατρικά παραδεκτή η χρήση της τεχνολογίας laser για την αντιμετώπιση της αντιαισθητικής τριχοφυΐας.
Η δέσμη φωτός του laser απορροφάται επιλεκτικά μόνο από τη μελανίνη της ρίζας της τρίχας και έτσι προκαλείται θερμική νέκρωση του βολβού της σε κλάσματα του δευτερολέπτου, χωρίς να βλάπτεται το περιβάλλον δέρμα. Η διαδικασία αυτή διαρκεί λιγότερο από ένα τέταρτο του δευτερολέπτου σε κάθε τρίχα. Κατά την διάρκεια της πρώτης θεραπείας επηρεάζονται όσες τρίχες βρίσκονται σε φάση αναγέννησης, ενώ αυτές που βρίσκονται σε μετέπειτα φάση του κύκλου ζωής επανεκφύονται κανονικά. Για το λόγο αυτό είναι απαραίτητο να γίνουν επαναληπτικές θεραπείες μεταξύ των οποίων θα πρέπει να μεσολαβεί διάστημα μερικών εβδομάδων για την επίτευξη του επιθυμητού αποτελέσματος.
Στο Mediaspis η ανεπιθύμητη τριχοφυΐα αντιμετωπίζεται αποτελεσματικά με την χρήση ενός συστήματος Laser, που διαθέτει τις πιο αυστηρές προδιαγραφές ασφάλειας και ποιότητας IEC-601-1, 93/42, 89/366/EEC, ISO 9001, FDA. Το Laser διαθέτει τεχνολογία αιχμής και αποτελεσματικότητα αφού μπορεί να εφαρμοστεί σε οποιοδήποτε φωτότυπο και κατά τη διάρκεια όλων των εποχών του χρόνου, ακόμα και τους καλοκαιρινούς μήνες! Δεν υπάρχουν περιορισμοί που αφορούν το χρώμα του δέρματος και την απαγόρευση έκθεσης στον ήλιο. Καθένας πλέον μπορεί να συνδυάζει την αποτρίχωση στο Mediaspis με τις καλοκαιρινές του διακοπές χωρίς να φοβάται ανεπιθύμητες αντιδράσεις στο δέρμα του!
Κέντρο Κοσμητικής Ιατρικής Mediaspis
Το mediASPIS είναι ένα πρότυπο κέντρο παροχής αισθητικών δερματολογικών πράξεων με χαρακτήρα διορθωτικό και θεραπευτικό ενάντια σε όλες τις μορφές της γήρανσης, έτσι όπως αυτή εκδηλώνεται στο πρόσωπο ή το σώμα μας.
Παρέχονται υψηλού επιπέδου υπηρεσίες διάγνωσης και αντιμετώπισης της κυτταρίτιδας και του τοπικού πάχους, με τη χρήση των πιο σύγχρονων μεθόδων και συστημάτων Laser 4ης κλάσης.
Λειτουργούν οργανωμένα τμήματα κλασικής δερματολογίας, ιατρείο ακμής, χημικά peelings, τμήμα αντιμετώπισης ευρυαγγειών και φλεβών κάτω άκρων, ενέσιμα εμφυτεύματα, οριστική και μόνιμη αποτρίχωση.
Ο χώρος είναι εξοπλισμένος με τα πιο σύγχρονα τεχνικά μέσα και άρτια στελεχωμένος με εξειδικευμένο ιατρικό προσωπικό, με εκπαίδευση στο εξωτερικό.
Λεωφ. Παναγή Τσαλδάρη 16,
Περιστέρι
Τηλ.: 210 5772100 - 210 5772102